Arsa Tarla Ev Alan Hesaplaması


Yeni Konumuz : Yeni konumuz

Arsama kaç Metre Kare Ev Yapabilirim


Daha önceki yazımızda alan hesaplamasının nasıl yapıldığından bahsetmiştik Alan Hesaplama?. Bu sefer sizlere bu alanları hesaplarken tarlanızı fiili olarak ölçme derdinden kurtaran ve hesapla işlemini de sizin için yapan bir uygulamadan bahsedeceğim.

Benzer Konular :
Tarla Alan Hesaplama Formülleri
Tarlanızın yerini internetten bulunÇoğu zaman tarlayı evi veya bir yerin alanını hesaplamak çok zor. Google Earth bu konuyu bizim için biraz kolaylaştırmış. Eğer google earth uygulamasının ücretli sürümüne sahipseniz alan hesaplamak sizin için her zaman kolay olacak. Google earth'e ücretli sahip değilseniz deneme sürümünü Google Earth İndirin !.
Deneme sürümünü indirip kurduktan sonra uygulamayı çalıştırın hesaplama yapmak istediğiniz araziye yakınlaşabildiğiniz kadar yakınlaşın.
Programın üst kısmında Araçlar / Cetvel "veya Tools / Ruler" girin. Çıkan araç kutusundan ÇokGenleri Seçin

Fare sol tıklamalarıyla alanınızı oluşturmaya başlayabilirisiniz.
Ben uygulamadaki resimde Kütahya Dumlupılar Stadyumunun yeşil alan hesaplamasını yaptım ve Çevre uuzunluğu ~401 m ve alanı ~10.421 m2 çıktı.
Tabiki gerçek alan hesaplaması kadar net sonuçlar alınamayabilir ancak ufak tefek hesap hatalarına rağmen gerçekten başarılı bir uygulama.
Ayrıca mesafe hesaplama özelliği ile de iki nokta arası kuş uçuşu mesafeyi hesaplayabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder